پیگیری پروژه

کد پروژه: :
کلمه عبور: :
اولین جلسه تخصصی آشنایی با خدمات حمایتی و پوششی صندوق ضمانت صادرات ایران
دوشنبه 4 مرداد 1395
اولین جلسه تخصصی " آشنایی با خدمات حمایتی و پوششی صندوق ضمانت صادرات ایران " در استان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز ، توسط شرکت پژوهشگران فن گستر(کارگزاری صندوق ضمانت صادرات) به مدیریت جناب آقای مهندس فرج زاده ،در مورخ 30 تیر ماه سالجاری برگزار گردید.
این جلسه تخصصی در سالن همایشهای سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آ.ش و با حضور جمعی از مسئولین استان ، روسای سازمانها و اداره جات ، روسای بانکها و موسسات مالی و اعتباری و بیش از یکصد شرکت صادرکننده فعال استان برگزار گردید.
ابتدا و پس از خوشامدگویی و خیرمقدم جناب آقای فرج زاده ، جناب آقای مهندس راستی ، معاون محترم سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان به تشریح وضعیت صادرات کالا و خدمات ، فرصتها و موانع موجود بر سرراه صادرکنندگان پرداختند و بر نقش ارزنده و موثر صندوق ضمانت صادرات بر توسعه صادرات و رشد نرخ صادرات کشور تاکید نمودند.
مهندس شهرآیینی عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن تشریح کامل فعالیتها و خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران از قبیل نحوه بررسی وضعیت ریسک اعتباری کشورها، بانکها، خریداران خارجی و صدور انواع بیمه­نامه، ضمانت­نامه، فرصتها، موانع و نقش حمایتی و موثر صندوق بر توسعه و رشد صادرات کشور، از رویکرد مثبت دولت محترم از جمله تخصیص راه اندازی مجدد اعطا جوایز صادراتی، اختصاص منابع به منظور تامین مالی صادرات خبر داد.
عضو هیات مدیره صندوق در ادامه به طراحی محصول جدیدی به نام "پوشش نوسانات نرخ ارز"  در صندوق اشاره داشت و افزود این موضوع همواره مورد نیاز صادرکنندگان و مورد توجه مسئولین صندوق بوده است که در این خصوص بیمه نامه خاص برای پوشش نوسانات نرخ ارز در حال تدوین و نهایی شدن میباشد که می تواند در حمایت هر چه بیشتر از توسعه صادرات کشور و کاهش نگرانیهای صادرکنندگان از این معضل صادراتی نقش بسزایی داشته باشد. 
 
جلسه با توضیحات کارشناسی و مفید مدیران محترم صندوق جناب آقایان شهرآئینی ، یوسفی نژاد و حسنی ادامه یافت و ایشان به تشریح خدمات حمایتی صندوق پرداختند که بسیار مورد استقبال حضار قرار گرفت.
در آخرو درجلسه پرسش و پاسخ ، مسئولین بانکی ، برخی از دست اندرکاران سازمانها و نهادهای مرتبط با صادرات و صادرکنندگان به بیان سوالات خود پرداختند که موارد بطور مبسوط و تشریحی توسط مدیران محترم صندوق ارائه و شفاف سازی گردید.
لازم به توضیح است که با حضور مدیر کل و ناظر محترم گمرکات تبریز و سهلان ، ریاست محترم صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ، مسئولین مرکز خدمات صادرات و نقطه تجاری آ.ش ، انجمنها و تشکلهای صادراتی ، نماینده دفتر وزارت امور خارجه جلسه پربارتر برگزار گردید که پیش بینی می شود در آگاه سازی واحدهای صادراتی از خدمات صندوق و بهره مندی از آن نقش موثری داشته باشد.
امید است در سایه حمایت صندوق ضمانت صادرات و سازمانهای ذیربط از صادرکنندگان شاهد افزایش و رشد صادرات واحدهای تولیدی و خدماتی استان آ.ش باشیم.